انتخاب زبان
انتخاب زبان

ارسال سوال

IELTS چیست؟

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) معروف ترین آزمون معیار سنجش زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل، کار و مهاجرت، با بیش از دو میلیون آزمون برگزار شده در سال گذشته، است.
نتایج IELTS توسط بیش از 9000 سازمان، از جمله مؤسسات آموزشی، کارفرمایان، انجمن های حرفه ای و دولت ها ، در 135 کشور در سراسر جهان پذیرفته شده است.

محتوای آزمون IELTS توسط یک تیم بین المللی از کارشناسان و تحت تحقیقات گسترده برای اطمینان از آزمون منصفانه و بی طرفانه برای هر نامزد بدون در نظر گرفتن ملیت، سابقه، جنس، شیوه زندگی و یا منطقه تنظیم شده است.

شما می توانید در آزمون IELTS علمی و یا IELTS آموزش عمومی، بسته به سازمانی که شما درخواست داده¬اید و برنامه های آینده تان، شرکت کنید.

ساختار آزمون IELTS

IELTS آزمون هر چهار مهارت زبان است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن است. شما در آزمون گوش دادن ، خواندن و نوشتن را در یک روز یکی پس از دیگری، بدون هیچ زمان استراحت در بینشان شرکت می کنید. بسته به مرکز آزمون تان ، آزمون صحبت کردن شما ممکن است در همان روز با سه آزمون دیگرتان، و یا هفت روز قبل یا پس از آن برگزار می شود. زمان کل آزمون کمتر از سه ساعت است.
اطلاعات بیشتر در مورد ساختار آزمون IELTS.

چرا ساختار آزمون IELTS برای شما عادلانه است؟

شما شایستگی یک فرصت عادلانه برای بهتر ظاهر شدن در آزمون دارید. به همین دلیل، بر خلاف سایر آزمون ها، IELTS در یک اتاق آرام بدون حواس پرتی و یا وقفه برای آزمون گفتاری برگزار می شود.
IELTS همچنین در نظر دارد که مردم روش های مختلف برای پاسخ دادن به سوالات دارند. به عنوان مثال، در آزمون IELTS شما می توانید سوالات آزمون خواندن و یا نوشتن در آزمون را به ترتیبی که مناسب شماست پاسخ دهید. شما همچنین می توانید در پاسخ به سوالات بخش خواندن در طول یک ساعت از آزمون خواندن و در طول زمان آزمون نوشتن پاسخ های بخش نوشتن خود تغییر ایجاد کنید.

شاهده موارد بیشتر در:

ساختار آزمون IELTS

راهنمای نمره دهی IELTS

افسانه ها در مورد IELTS