انتخاب زبان
انتخاب زبان

هزینه زندگی در نیوزلند

هزینه های سالیانه زندگی در نیوزلند، تقریباً 20,000 تا 22,000 NZ $ می شود که  که شامل مکان های اقامتی و همچنین سایر هزینه های روزانه است.  هر چند، هزینه های مختلف، به شیوه زندگی افراد بستگی دارد و این صرفاً یک برآورد است.

هزینه‌های تحصیل در دوره‌های کارشناسی نیوزلند:

از شرایط اعزام دانشجو جهت تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس و تحصیل در دانشگاه های نیوزلند اینکه مدت تحصیل حدود 3 تا 4 سال زمان میبرد و در این مقطع دانشجویان بیشتر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام میدهند. شهریه سالانه دانشگاه های نیوزلند مبلغی حدود 30000 دلار میباشد که دانشجو موظف به پرداخت آن میباشد. هزینه زندگی در نیوزلند حدود 600 تا 800 دلار در ماه است که شامل: غذا، رفت و آمد، بیمه، مسکن و… میشود. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند 10 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 130 تا 150 دلار به ازای هر هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ بع راحتی بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین میکند.

هزینه‌های تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد نیوزلند:

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در نیوزلند مقطع فوق لیسانس دانشگاه های هستند به شرط اینکه سوابق تحصیلی بسیار عالی، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از دانشگاه های نیوزلند بورسیه بگیرند که در صورت اخذ اخذ بورسیه، دانشگاه ها اغلب هزینه های زندگی دانشجو را علاوه بر تحصیلشان پرداخت می کند.
دانشجویانی که از آخرین مدرک تحصیلی آنها کمتر از دو سال گذشته باشد و سوابق تحصیلی معمولی داشته باشند میتوانند جهت ادامه تحصیل در نیوزلند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه هایی که شهریه سالانه آنها حدود 25000-40000 دلار است ثبت نام کنند.