انتخاب زبان
انتخاب زبان

مشاوره اقامت دانشجویی

در کنار هیجان و شوق ادامه تحصیل در خارج از کشور ، خیلی از متقاضیان ممکن است بابت ناشناخته بودن محل اقامت خود نگرانی داشته باشند و محل اقامت در دوران تحصیل یکی از این دلمشغولی ها می باشد.

موسسه IDP باور دارد آرامش خیال دانشآموز و دانشجویی که به تازگی وارد یک کشور جدید شده است ، روی بازدهی فردی و تحصیلی او تاثیر به سزایی دارد. بدین منظور ، IDP و متعاقبا مشاوران این موسسه تمام تلاش خود را برای فراهم نمودن آسودگی خیال دانش آموز یا دانشجو در این زمینه می نماید.

 

اکثریت قریب به اتفاق مراکز آکادمیک و کالج ها و دانشگاهها در ۵ کشور حوزه فعالیت IDP ، خدمات Pick Up از فرودگاه به محل اقامت یا دانشگاه را برای آغاز دوره تحصیلی دانش آموخته ود را دارند که مشاوران به محض دریافت پذیرش از دانشگاه ، برای این پیک آپ اپلای یا درخواست پذیرش میفرستند.

 

اقدام برای درخواست محل اقامت دانشجویی نیز یکی از خدمات این موسسه هست. ۳ نوع محل اقامت برای دانشجو میتوان فرض کرد که کالج ها یا دانشگاهها همه یا برخی از این ۳ حالت را پوشش می دهمد:

·        خوابگاه دانشجویی بصورت On – Campus که در محوطه دانشگاه هست.

·        خوابگاه دانشجویی بصورت Off-Campus که اگرچه در محوطه دانشگاه نیستند اما در محدوده و فاصله معقولی از دانشگاه قرار دارند .

·        Homestay یا منازلی که یک سوییت مجزا برای دانش آموز و یل دانشجو در نظر می گیرند و حتی میتوان از خدمات صاحبان این خانه ها همانند غذا استفاد کرد ( چنانچه متقاضی علاقمند باشد). این نوع اقامت برای دانش آموزان مدارس و یا دانشجویان کالج بیشتر مناسب می باشد.

 

متناسب با زمان دریافت پذیرش کالج و دانشگاه ، مشاورضمن هماهنگی با متقاضی ، اقدام به اپلای برای محل اقامت می نماید و این درخواست را پیگیری و در صورت موفق بودن پاسخ ، برای پرداخت هزینه های آن دانش آموز یا دانشجو را راهنمایی می کند.

** ضمنا برای دانش آموزان و دانشجویان زیر سن قانونی ، مشاوران با هماهنگی دبیرستان یا کالج اقدام برای درخواست Guardianship یا قیم قانونی برای متقاضی خواهد داشت.

 

** این موسسه میتواند برای متقاضیانی که درخواست بلیط هواپیما به مقصد شهر سفارت ( برای انگشت نگاری یا مصاحبه ) یا شهر دانشگاه خود ( بعد از اخذ ویزا) دارند ، آژانس هواپیمایی معتبر معرفی نماید