انتخاب زبان
انتخاب زبان

مدارس

مدارس بین المللی استرالیا

سیستم آموزشی در استرالیا به صورت زیرمی باشد:
یکسال دوره غیر اجباری پیش دبستانی که شامل کودکان ۴ تا ۵ سال می باشد.
مقاطع تحصیلی ۱ تا ۶ دبستان ( در بعضی از ایالتها ۱ تا ۷ هست)
مقاطع تحصیلی ۷ تا ۱۲ دبیرستان ( که در برخی ایالات ۸ تا ۱۲ می باشد.)
فارغ التحصیلی در سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی می باشد.
در سال دوازدهم تحصیلی دانش آموختگان برای دریافت مدرک دانش آموختگی مورد تایید استرالیا اقدام می کنند که این مدرک در ایالات مختلف استرالیا متفاوت است و معادل مدرک  دیپلم ایران می باشد. (این مدرک، پیش نیاز ورود به دانشگاه و موسسات فنی و حرفه ای می باشد.)
عزیزان علاقمند به تحصیل در مقاطع آموزش عالی باید یک تا دو سال دیگر درس بخوانند که همان دوره پیش دانشگاهی می باشد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی 500
ویزای مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا، ویزای 500 نام دارد. این ویزا برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارند، نیز صادر می گردد.

 

ویزا گاردین
اشخاص زیر ۱۸ سال می بایست یکی از اعضای خانواده (پدر، مادر،خواهر،برادر) را به عنوان قیم و یا سرپرست همراه خود ببرند. برای شخص همراه ویزای گاردین صادر می گردد و اقامت دائم دریافت می کند. اما این اقامت فقط و فقط تا زمانی که دانش آموز به سن قانونی ۱۸ سال برسد دارای اعتبار می باشد.
اگر اعضای درجه یک خانواده به هر دلیلی نتوانند همراه دانش آموز به استرالیا بروند ، میتوانند از مدرسه بخواهند تا یک نفر را بعنوان قیم در استرالیا انتخاب کنند.

 

مدارس بین المللی کانادا

در کشور کانادا  مدارس ابتدایی( Elementary )  از کودکستان تا سال ششم و دبیرستان شامل سالهای هفتم تا دوازدهم می باشد*البته ممکن است دربرخی از مدارس ابتدایی تا مقطع هشتم را نیز ارائه بدهند.

مدارس کانادا برای فرزندان مهاجران تازه وارد، تسهیلات ویژه ای جهت جذب آنان به سیستم آموزشی کانادا ارائه می کنند

از جمله:

* کلاس های ویژه زبان برای دانش آموزان ( ESL )*
* کمک به دانش آموزان با مشکلات یادگیری و یا معلولیت های جسمی
* ارائه خدمات به والدینی که تمایل دارند فرزندانشان را در منزل آموزش دهند.
*ارائه آموزش های آنلاین و یا از راه دور برای دانش آموزان دبیرستانی

یکی از والدین م یتواند ویزای 5 ساله ( تا 18 سالگی فرزند) بعنوان ویزای همراه بگیرد.

 

مدارس بین المللی انگلستان

آشنایی با سیستم آموزش و پرورش
تحصیلات ابتدایی
عموما دوره های کلیدی سال 1 و 2 در مدرسه ی ابتدایی برگزار می شود و در سن 11 سالگی، دانش آموز برای تکمیل دوره های 3 و 4 به دوره ی متوسطه می رود.

 

تحصیلات متوسطه
از سن 11 تا 16 سالگی، دانش آموز برای دوره های کلیدیِ 3 و 4 و شروع حرکت خود به سمت کسب GCSE’s (گواهی عمومی آموزش متوسطه) وارد مدارس متوسطه می شود. در سن 14 سالگی، دانش آموز وارد اولین سال از دوره ی 2 ساله ی GCSE (یا SCE برای افرادی که در اسکاتلند هستند) می شود. GCSE’s مجموعه ای از امتحانات است که دانش و توانایی شما را محک می زند.
GCSE’s دو سال زمان می برد و نشان دهنده ی پایان آموزش اجباری برای دانش آموزان در انگلستان است. هنگامی که افراد GCSE’s خود را کامل می کنند، این انتخاب را دارند که یا به سمت تحصیلات بیشتر بروند (با چشم انداز تحصیلات عالیه) و یا مدرسه را ترک کرده و به دنبال کار باشند.

 

تحصیلات بیشتر
هنگامی که یک دانش آموز تحصیلات متوسطه را به پایان می برد، این گزینه را پیش رو دارد که تحصیلاتش را برای اخذ مدارکی مانند A-Levels، GNVQ’s، BTEC’s و غیره ادامه دهد. دانش آموزان انگلستان که برنامه ی رفتن به کالج یا دانشگاه را دارند، می بایست این مرحله ی “تحصیلات بیشتر” را تکمیل کنند.
اکثر مدارس در انگلستان برای دانش آموزان چیزی دارند به نام “فرم ششم” پس از اینکه آن ها GCSE’s خود را دریافت کنند. بعنوان یک جایگزین، تعداد زیادی “کالج های فرم ششم” هستند که همان دوره ها را برای دانش آموزانی که “فرم ششم” ندارند، ارائه می دهند. در اینجا دانش آموزان معمولا در سطح A-Levels تحصیل می کنند؛ مدارک تحصیلی بالاتر قبل از اینکه افراد وارد تحصیلات عالیه و یا دوره ای با دریافت مدرک شوند، از آن ها خواسته می شود.

A-levels مانند GCSE’s، یک برنامه ی دو ساله بدنبال دارد و شامل دو مؤلفه است: full A-levels و half AS-levels. بطور کلی A-levels شامل 6 ماژول و AS-level شامل 3 ماژول می شود.