انتخاب زبان
انتخاب زبان

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در زمره پرطرفدارترین و معتبر ترین رشته های دانشگاهی این کشور می باشند. متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ابتدا می بایست 2 تا 4 سال دریکی  از دانشگاه های این کشور ، در رشته های مرتبط با پزشکی همچون علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و … تحصیل نمایند و مدرک لیسانس این رشته ها را اخذ نمایند. سپس می بایست در آزمونی تحت عنوان MCAT که مخفف شده ی عبارت Admission Test   Medical College (آزمون سراسری پزشکی میباشد شرکت نمایند.

سپس در صورت قبولی در این آزمون می توانند وارد دانشگاه های پزشکی یا دندانپزشکی کانادا شوند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا 4 تا 6 سال به طول می انجامد. از جمله شروط اخذ پزیرش از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا داشتن معدل حداقل 15 برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس حداقل 6.5 می باشد. آن دسته از متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا که مدرک زبان انگلیسی ندارند ابتدا می بایست در دوره های آموزشی زبان در دانشگاه ها و یا کالج های زبان در کانادا شرکت نمایند.

البته آشنایی به زبان انگلیسی جهت برقراری ارتباط با افراد و همچنین رفع نیازهای خود برای دانشجویان بین المللی الزامی می باشد. که البته دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزشی زبان انگلیسی نیز برگزار می نماید. ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور بسیار رقابتی و محدود می باشد .

محدودیت پذیرش برای رشته های پزشکی در همه ی دانشگاه های کانادا وجود دارد.و آن دسته از متقاضیانی که رزومه تحصیلی قوی تر و همچنین مدرک زبان معتبر داشته باشند ، از شانس بالاتری جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی کانادا برخوردارند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا حدود 6 سال به طول می انجامد ، که یک دوره آموزش عملی که 48 هفته به طول می انجامد را نیز شامل می شود. دانشجویان این دوره آموزش عملی را در یک کلینیک با بیمارستان معتبر سپری می نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا حدود 5 سال به طول می انجامد که دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت یا تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند البته برخی از برنامه های درسی به صورت آنلاین نیز در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.