انتخاب زبان
انتخاب زبان

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزلند

تحصیل پزشکی در نیوزلند ترکیب کاملی از یک زندگی سالم و متعادل و فرصتی برای انجام کار حرفه ای پزشکی می باشد. نیوزلند دارای چند دانشگاه پزشکی می باشد که تحصیل در آن ها از کیفیتی بسیار بالا و استاندارد برخوردار است و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر دنیا معتبر می باشد از این رو تحصیل پزشکی در نیوزلند متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد و بسیار رقابتی می باشد. تحصیل پزشکی در نیوزلند 6 سال به طول می انجامد.
یکسال اول تحصیل پزشکی در دانشگاه های نیوزلند مربوط به ارائه دروس عمومی از جمله: شیمی، زیست شناسی، فیزیک، مطالعات رفتاری، سلامت جامعه و بیوشیمی می باشد که منجر به توسعه حس ارتباط متقابل بین زمینه های مختلف دانش در علوم بهداشتی، درک اصول و مفاهیم گسترده تر در همه علوم زیست پزشکی و زندگی، تقویت درک و تعهد و شوق به علم و روش های علمی و عملی و آشنایی با دانش مربوط به مطالعه درمورد انواع بیماری ها می شود. در این جا دانشجو برای ورود به هریک از برنامه های حرفه ای شامل: دندانپزشکی، پزشکی عمومی، داروسازی، فیزیوتراپی یا پزشکی آزمایشگاهی آماده می شوند. سال دوم و سوم تحصیل پزشکی در نیوزلند جهت یادگیری و آموزش علوم پزشکی پایه و عملکرد طبیعی و غیر طبیعی سیستم بدن انسان می باشد که توسعه اطلاعات فردی، تاثیرات اجتماعی و سلامت و بیماری و آشنایی با نقش پزشک را نیز پوشش می دهد. در این دوره تحصیلی دانشجویان در سخنرانی ها و سمینارهای پزشکی و البته آزمایگاه ها می توانند شرکت نمایند. در سال های پنجم و ششم تحصیل پزشکی در نیوزلند دانشجویان طیف وسیعی از زمینه های پزشکی بالینی را تجربه می کنند و بیشترین تمرکز بر روی علوم تخصصی پزشکی و جراحی می باشد.
در سال پنجم یک سری امتحانات جامع برگذار می شود که دانشجویان با کسب نمره قبولی در این امتحانات وارد دوره کار آموزی می شوند که این دوره را در بیمارستان سپری می کنند پس از اتمام دوره کار آموزی به دانشجویان مدرک معتبر پزشکی داده می شود که دانشجویان می توانند به صورت مستقل و یا در بیمارستان ها و یا سایر ارگان هایی که به حرفه پزشکی نیاز دارند مشغول کار شوند.