انتخاب زبان
انتخاب زبان

سوالات متداول آیلتس

سوالات متداول آیلتس

علاوه بر سوالات زیر، شما پشتیبانی IELTS را در وب سایت رسمی IELTS ما پیدا خواهید کرد. به عنوان مالک مشترک با افتخار IELTS ، موسسه آموزشی IDP مشاوره رایگان، سوالات تمرینی و کلاس آموزشی IELTS و سمینار ارائه می دهد تا به شما برای آمادگی بهتر، کمک کند.
شما همچنین می توانید اطلاعات به روز رسانی شده روزانه IELTS را در صفحه فیس بوک ما پیدا کنید.

آزمون IELTS در حال حاضر در مکان های مختلف در خاور میانه برگزار می شود. شما می توانید مراکز برگزاری آزمون ما را در اینجا ببینید.

هزینه های آزمون IELTS در کشورهای مختلف متفاوت است. مشاور دانشجویان موسسه آموزشی IDP شما هزینه آزمون برای کشورتان را به ارز محلی شما برآورد می کند، و یا با نزدیکترین مرکز آزمون خود تماس بگیرید. شهریه آزمون IELTS برای هر دو نسخه از آزمون (عمومی و علمی) یکسان است.
آزمون عمومی و علمی هزینه یکسانی دارند. شما می توانید هزینه های آزمون IELTS خود را در اینجا چک کنید.

مشاور دانشجویی موسسه آموزشی IDP شما می تواند به شما در انتخاب تاریخ و محل آزمون کمک کند. برای اطلاعات در مورد رزرو آزمون خود اینجا را کلیک کنید.

لطفا با مرکز آزمونی که در آن آزمون IELTS خود را رزرو کرده¬اید تماس بگیرید. اگر شما برای تعویق یا لغو، درخواست خود را بیش از 5 هفته قبل از تاریخ آزمون اقدام کنید، شما مبلغ ثبت نام منهای هزینه اجرایی را دریافت خواهید کرد. اگر شما به تعویق یا لغو در 5 هفته تا تاریخ آزمون اقدام کنید، به شما مبلغی بازگردانده نمی¬شود مگر اینکه شما یک دلیل پزشکی داشته باشید. اگر در 5 روز مانده به تاریخ آزمون شما قادر به شرکت در آن بخاطر وضعیت پزشکی جدی نباشید و گواهی پزشکی ارائه دهید ، شما مبلغ ثبت نام منهای هزینه اداری محل آزمون را دریافت می¬کنید. اگر شما بخاطر شرایط خارج از کنترل (به عنوان مثال مشکلات وسایل نقلیه و ترافیک) با تأخیر برسید، مرکز آزمون ممکن است از شما در تاریخ آزمون بعدی آزمون بگیرد.

قسمت های شنیدن، خواندن، و نوشتن آزمون همیشه بلافاصله پس از یکدیگر و بدون زمان استراحت بینشان برگزار می-شوند. بسته به مرکز آزمون بخش گفتاری شما تا 7 روز قبل یا بعد از تاریخ آزمون کتبی برگزار می شود. اگر شما مایل به تکمیل هر چهار قسمت از آزمون در یک روز باشید یا اگر می¬خواهید قسمت صحبت کردن در یک روز متفاوت باشد، بسته به آنچه برای شما مناسب تر است، بسیاری از مراکز آزمون ما به شما اجازه انتخاب می¬دهند. قسمت گوش دادن آزمون در ابتدا قرار دارد و قسم های خواندن و نوشتن به ترتیب پس از آن برگزار می شوند. بسته به مرکز آزمون، آزمون گفتاری ممکن است تا 7 روز قبل یا بعد از تاریخ آزمون کتبی برگزار می شود.

قوانین و دستورالعمل های آزمون را می توان در “موارد قابل توجه داوطلبان” که در فرم درخواست IELTS ارائه شده، پیدا کرد. همچنین به شما توصیه می¬شود اطلاعات دفترچه داوطلبان را با دقت مطالعه کنید به طوری که با ساختار آزمون آشنا شوید و بدانید در روز آزمون انتظار چه چیزی را داشته باشید. موسسه آموزشی IDP توصیه های عملی برای روز آزمون را در www.IELTSessentials.com ارائه می دهد.

فقط خودکار، مداد و پاک کن. شما باید پاسپورت / کارت شناسایی ملیتان را که در فرم درخواست برای آزمون IELTS استفاده کرده¬اید به همراه بیاورید. شما باید سایر وسایل خود را در خارج از اتاق آزمون بگذارید. تلفن های همراه و پیجرها باید خاموش باشند و با وسایل شخصی در منطقه تعیین شده توسط سرپرست قرار گیرند. اگر شما تلفن / پیجر خود را روشن بگذارید و یا آن را همراه خود نگه دارید ، شما مردود خواهید شد. اطلاعات بیشتر در روز آزمون.

آزمون گفتاری بین 11-14 دقیقه صحبت با ممتحن مجرب IELTS برگزار می¬شود. آزمون گفتاری از سه بخش تشکیل شده است. و در یک کاست صوتی یا دستگاه ضبط دیجیتال ثبت و ضبط می شود.

شما باید پاسپورت / کارت شناسایی ملیتان را که در فرم درخواست برای آزمون IELTS استفاده کرده اید و همچنین سایر مدارک شناسایی که برای بخش¬های دیگر آزمون استفاده کرده اید، به همراه آورید. هویت شما قبل از ورود به اتاق مصاحبه بررسی می شود.

از آنجا که IELTS آزمونی بین المللی است، انواع لهجه های انگلیسی در هر دو این بخش های آزمون استفاده می شود.

بله، شما می توانید تماما از حروف بزرگ در قسمت خواندن و گوش دادن IELTS و همچنین در قسمت نوشتن استفاده کنید.

آزمون IELTS با استفاده از یک سیستم نمره دهی 9 تایی به گزارش نمرات به شیوه¬ای منظم می پردازد. شما برای بخش های گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن نمره منحصر به فرد دریافت می کنید و نمره کل از یک تا نه با توجه به آن ها دریافت می کنید.

بله. کسانی که پاسخنامه شما را در قسمت های گوش دادن و خواندن تصحیح می کنند برگه سوالات شما را نمی بینند.

شما باید در پاسخ به قسمت های گوش دادن و خواندن از مداد استفاده کنید. در قسمت نوشتن آزمون ، از خودکار یا مداد می توانید استفاده کنید.

هیچ قبولی یا ردی در IELTS وجود ندارد. نمرات در سیستم 9 تایی تقسیم بندی می شوند. هر موسسه یا سازمان آموزشی حداقل نمره IELTS مورد قبول خود را با توجه به نیازمندی هایش تعیین می¬کند. برای اطلاعات بیشتر، در فهرست نمرات پذیرش IELTS سازمان ها جستجو کنید.

فرم گزارش نتایج آزمون 13 روز پس از تاریخ آزمونتان در دسترس شما قرار خواهد گرفت. شما فقط یک نسخه از فرم گزارش آزمون را دریافت خواهید کرد، مگر اینکه شما درخواست شهروندی و مهاجرت به کانادا (CIC)، و یا آژانس مرزی انگلستان (UKBA) داشته باشید – در این مورد، شما می توانید دو نسخه دریافت کنید. درخواست به CIC و UKBA باید اثبات شود.

شما فقط یک نسخه از فرم گزارش آزمون را دریافت خواهید کرد، مگر اینکه شما درخواست شهروندی و مهاجرت به کانادا (CIC)، و یا آژانس مرزی انگلستان (UKBA) داشته باشید – در این مورد، شما می توانید دو نسخه دریافت کنید. درخواست به CIC و UKBA باید اثبات شود. تا پنج نسخه از TRF شما به مؤسسات مربوطه که شما در لیست فرم درخواست IELTS تان نوشته اید ارسال خواهد شد. هزینه پست عادی رایگان است. هزینه پیک و / یا پست خارج از کشور از شما دریافت می-شود. TRF اضافی بیشتر از این پنج تا را می توانید از مرکز آزمون که نتایج را صادر می کند درخواست کنید. لطفا توجه داشته باشید ممکن است TRF اضافی هزینه در بر داشته باشد. اگر TRF خود را گم کرده اید، لطفا با مرکز آزمونی که نتایج شما را صادر کرده است تماس بگیرید.

اگر مرکز آزمونی که در آن آزمون خود را داده بودید بسته شده باشد ما می¬توانیم کپی از فرم گزارش آزمون شما را به مدت دو سال پس از آزمونتان به سازمان ها ارسال کنیم. لیست ما را برای اطلاعات تماس بررسی کنید. برای درخواست یک فرم گزارش آزمون شما باید فرم درخواست TRF اضافی را تکمیل کنید. بسیار مهم است که نام و نام خانوادگی خود را دقیقا همان طور که در اسناد شناساییتان است تکمیل کنید. فرم را با کلیک کردن دکمه ارسال در پایان فرم ارسال کنید. یک کپی اسکن شده از گذرنامه یا مدرک شناسایی که شما در زمان تعیین آزمون استفاده می کنید قرار دهید (این کار پس از کلیک بر روی دکمه ارسال در فرم درخواست TRF اضافی انجام شود). فرم گزارش آزمون تنها برای نهادها و سازمان¬ها ارسال می شود. نسخه اضافی به دانش آموزان، خانواده یا دوستانشان ارسال نخواهد شد. این سرویس هیچ هزینه ای در بر ندارد.

هیچ محدودیت زمانی در شرکت در آزمون وجود ندارد. با این حال، ما قویا به شما توصیه انجام مطالعه اضافی قبل از شرکت در آزمون مجدد، می¬کنیم. برخی از مراکز آزمون دوره های آمادگی و کلاسهای زبان ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر از مشاور دانشجویی موسسه آموزشی IDP خود بپرسید یا با مرکز آزمون های محلی خود تماس بگیرید.

شما می توانید برای تصحیح مجدد، که به عنوان تحقیق در نتایج شناخته می شود تا شش هفته پس از تاریخ آزمون در مرکز آزمون خود، اقدام کنید. شما باید هزینه استعلام خود را بپردازید، در صورت تغییر نمره به طور کامل بازگردانده می شود. توجه داشته باشید که ممتحنین و مصححین IELTS از دستورالعمل های ارزیابی دقیق پیروی می کنند و به طور منظم تحت نظارت قرار می گیرند. فرآیند آزمون IELTS دارای بالاترین روش های کنترل کیفیت است.